Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Starptautiskā labdarības velotūre Pasaule bez bāreņiem dosies cauri Latvijai

Ziņa publicēta: 22.07.2016 21:14
No 28. jūlija līdz 2. augustam Latvijas teritoriju šķērsos starptautiskās labdarības velotūres “Pasaule bez bāreņiem” dalībnieki. Velotūres mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik nozīmīga vecāku pamestiem bērniem ir ģimeniska aprūpe un, cik svarīgi ir veicināt vecāku pamestu bērnu un bāreņu pieņemšanu ģimeniskā aprūpē – audžuģimenēs, aizbildniecībā vai adopcijā.
Pilsētās, kurām dalībnieki brauks cauri, notiks dažāda veida pasākumi, kuros būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam un atbalstīt pasaules un Latvijas bērnus, kuri palikuši bez vecākiem.

Latvijā viena no galvenajām velotūres atbalstītājām ir Irina Čžou,  “Alianse Latvija bez bāreņiem” vadītāja. Viņa 2015. gadā saņēma balvu “Latvijas Lepnums” nominācijā “Cilvēks cilvēkam”. Irina kopā ar domubiedriem organizē dažādas aktivitātes un projektus, lai palīdzētu bez vecāku apgādības palikušiem bērniem no Latvijas, kā arī bērniem no Ukrainas, kuri cietuši no kara izraisītājām sekām.

“Ģimene – tas ir sabiedrības pamats. Kāds būs šis pamats, tāda arī būs mūsu pasaule un vide. Velo komanda "Pasaule bez bāreņiem" ceļo tikai ar vienu mērķi - lai parādītu piemēru, ka ir iespējams radikāli pārvērst bērna likteni. Riteņbraucēju komanda ir bērni, kas iepriekš dzīvojuši uz ielas. Viņu dzīves un liktenis ir izmainījušies pateicoties vienam cilvēkam, kurš tic šiem bērniem un ir uzņēmis viņus savā ģimenē,” stāsta Irina Čžou.

Tie, kuriem ir vecāki, kuri sniedz mīlestību un sirds siltumu, bieži vien neaizdomājas, kā ir tad, kad vecāku nav. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2015. gadā Latvijā ir vairāk 2 000 bērnu, kuri atrodas sociālās aprūpes iestādēs un ir vieni paši bez vecāku gādības. Savukārt pasaulē ir vairāk kā 132 miljoni bāreņu – bērnu, kuri dažādu iemeslu dēļ ir vieni, bez vecākiem. Lai pievērstu pasaules uzmanību šai problēmai, priesteris Genādijs Mohņenko 1998. gadā izveidoja labdarības fondu “Piligrim”, kas ir lielākais rehabilitācijas projekts Ukrainā bērniem un pusaudžiem, lai palīdzētu viņiem grūtās dzīves situācijās. Tie ir bērni no ielām, daudzi no viņiem ir atkarīgi no narkotikām, alkohola, toksiskajām vielām, azartspēlēm, liela daļa arī ir HIV inficēti. Tāpat tie arī ir bērni – bāreņi, kuri palikuši bez vecāku gādības un sociālie bāreņi, kurus vecāki nespēj atbalstīt un pietiekoši izglītot.

Šobrīd Genadijs Mohņenko ir audžutēvs vairāk nekā 30 bērniem un pusaudžiem, ar kuriem dodas kopā velotūrē “Pasaule bez bāreņiem”. Viņi visi ir plānojuši veikt pasaules apceļošanu, un šogad dosies braucienā cauri 10 valstīm. 5. jūlijā viņi startēja no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas, tālāk dodoties uz Poliju, Lietuvu, Latviju, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Norvēģiju, Dāniju un Vāciju. Savukārt nākošajā gadā turpinās braucienu uz Nīderlandi, Beļģiju, Luksemburgu, Šveici, Austriju, Itāliju, Franciju, Spāniju, un finišs būs Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Pagājušajos četros gados viņi veica 15 000 km garu ceļu, šķērsojot Ukrainas un Krievijas teritorijas, taču tagad, ņemot vērā politisko situāciju pasaulē, viņi izlēma doties cauri Eiropas valstīm.

“Ikviens var piedalīties un sniegt palīzību šiem bērniem – bāreņiem. Galvenā bērnu problēma, kuri dzīvo bērnu namos, ir neizturamas vientulības sāpes un milzīgs komunikācijas trūkums ar viņam nozīmīgu pieaugušo. Šogad biedrība “Alianse Latvija bez bāreņiem” ir atvērusi mentoringa projektu bērniem, kuri dzīvo bērnu namos. Mentors – tas ir pieaugušais, kuram ir kādas prasmes un zināšanas, un ir vēlme nodot tālāk bērnam. Katram no mums ir daudz pozitīvas pieredzes, kuru sniedzam bērnam jau kopš viņa dzimšanas. Visus mentorus – padomdevējus mēs atbalstām profesionālajā ziņā, kā piemēram nodrošinām konsultācijas un apmācības, lai saziņa ar bērnu būtu pēc iespējas vērtīgāka abiem,” stāsta Irina Čžou, uzsverot, ka ikviens, kurš vēlas, var kļūt par mentoru šiem bērniem, vai arī atbalstīt dalībniekus velobrauciena laikā, pievienojoties velotūrē ceļa posmā no Jelgavas uz Rīgu. Pieteikties var rakstot uz e-pastu: info@labb.lv

Pasākumu grafiks Latvijā:

28. jūlijā plkst. 19.00 – 20.40 Jelgavā, Pasta salā būs iespēja tikties ar velotūres dalībniekiem un viņu vadītāju Genādiju Mohņenko, un redzēt riteņbraucēju velo šovu, kā arī dzirdēt latviešu jaunietes Santas Daņiļevičas uzstāšanos, kura 2014. gadā bija guvusi lieliskus panākumus Ukrainas talantu šovā “X-Factor”
29. jūlijā plkst. 14.00 – 16.00 Rīgā, Esplanādē notiks velotūres dalībnieku velo un sporta kluba “Free zone” parkūra sportiskais šovs. Būs iespējams dzirdēt studijas “ART MIX” bērnu - solistu muzikālos priekšnesumus Nadeždas Buharovas vadībā
29. jūlijā plkst. 17.30 – 19.00 Rīgā, sporta klubā “Free Zone” pusaudži un bērni sākot no 6 gadu vecuma varēs apmeklēt parkūra, boksa un citu sporta veidu treniņu kopā ar Genādiju un viņa komandu
30.jūlijā plkst. 11.00 – 15.00 Rīgā notiks Genādija Mohņenko tikšanas ar biedrības „Alianse Latvija bez bāreņiem” vadītāju Irina Čžou un biedrības komandu
31. jūlijā plkst. 18.00 – 19.30 Rīgā, kristīgajā centrā “Labā Vēsts” notiks dievkalpojums un tikšanās ar Genādiju un viņa velobraucēju komandu
1. augustā plkst. 14.00 – 15.30 Valmierā pie Valmieras Kultūras centra Genādija Mohņenko un velokomandas uzstāšanās ar velo šovu

““Visgrūtākie ceļojumi bieži vien ir ar vislieliskākajiem rezultātiem!” Tieši šis citāts ir par mūsu velotūri “Pasaule bez bāreņiem”. Tas, ko mēs darām, ir neiedomājami grūti, bet bērnu dēļ, kurus pēc tam uzņem ģimenēs, ir jebkuru pūļu, sviedru, noguruma vērts. Ikviens, kurš vēlas, var pievienoties mums velotūrē. Atbalstot jebkādā veidā mūsu vērienīgo, plašo un drosmīgo projektu, viņa vārdu mēs izvietojam uz īpašas kartītes, kura dodas līdzi velotūrē kopā ar mums. Jebkurā apstāšanās pieturas punktā, mēs atceramies par mūsu atbalstītāju savās lūgšanās,” stāsta Genādijs Mohņenko.

Pats bērnu audžutēvs Genādijs Mohņenko ir dibinājis reliģisko kopienu “Labo Pārmaiņu Baznīca” Mariupolē, pēc tam kopā ar kopienas vadības komandu ir aktīvi iesaistījies labdarībā un nepilngadīgu bērnu atbalstīšanā.  Pašreiz Genādijs Mohņenko ir vecākais garīdznieks – kalpotājs „Labo Pārmaiņu Baznīcās” Mariupolē, viņš ir arī pieaugušo rehabilitācijas centru dibinātājs, kā arī nacionālās adoptācijas akcijas „Tu būsi atrasts!” idejiskais iedvesmotājs. Mohņenko ir akcijas „Obrydlo” iniciators, kuras mērķis ir cīnīties pret narkotikām. Par Genādiju Mohņekno ir izveidota Stīva Hūvera Holivudas filma “Gandrīz svētais”, kurā ir stāstīts par Genādija dzīvi un to, kā viņš savā ģimenē uzņem bērnus – bezpajumtniekus, tādējādi glābjot viņus no narkotikām, alkohola un vispārēja dzīves pagrimuma.

Starptautisko labdarības velotūri “Pasaule bez bāreņiem” Latvijā atbalsta: biedrība “Alianse Latvija bez bāreņiem”, “Alternatīvās bērnu aprūpes alianse”, “Rīgas Dome”, “Valmieras pilsētas pašvaldība”, “Latvijas Valsts policija”, “Lido”, “Vairāk Saules”, „TurKebab”, vortāls “Veloriga.lv”, draudze “Labā Vēsts”, draudze „Dieva ģimene”, sporta klubs “Free Zone”, sabiedrisko attiecību aģentūra “Ogilvy PR Latvia”, velo veikals „ZZK”,  „La Pizza Veloce”.
Patika? Lasi arī tupmāk, atzīmē
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 4 + 2 =
 »
Top.LV