Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 nextbike LV sāk jauno sezonu un atklāj 6 iemeslus, kādēļ Rīgā izmantot nomas velosipēdu

Ziņa publicēta: 18.04.2024 15:14
Līdz ar pavasara iestāšanos Rīgas ielās sezonu sāk koplietošanas velosipēdi “nextbike LV”, kas ir vienīgais nomas velosipēdu tīkls galvaspilsētā. Kopumā lietošanai rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem šogad ir pieejami vairāk nekā 400 velosipēdi, tai skaitā tandēmi. 2023. gada sezonas laikā “nextbike LV” velosipēdi tika nomāti vairāk nekā 11,3 tūkstošus reižu un pa pilsētas ielām nobrauca 142 tūkstošus kilometru.
Jau trešo gadu “nextbike LV” velosipēdus Rīgas ielās atbalsta “Lidl Latvija”. Tieši tāpēc pie visiem “Lidl” veikaliem Rīgā ir izveidotas “nextbike LV” bāzes stacijas, un visiem uzņēmuma darbiniekiem tiek nodrošinātas bezmaksas braukšanas stundas ar šiem velosipēdiem.

“Līdz ar citiem kopbraukšanas risinājumiem „nextbike LV“ velosipēdi nodrošina mikromobilitāti Rīgas iedzīvotājiem un viesiem. Tomēr es esmu 100% par velosipēdiem! Un jo īpaši – par mūsu “nextbike LV” koplietošanas, nomas velosipēdiem, jo varu nedomājot nosaukt sešus lieliskus iemeslus, kādēļ braukšanai pa Rīgu izvēlēties tieši “nextbike LV” velosipēdu,” saka Mārcis Blumbergs, uzņēmuma ”nextbike LV” vadītājs.

“Ne tikai Rīgas, bet arī citu Eiropas pilsētu pieredze liecina, ka kopbraukšanas jeb nomas velo uzņēmumi nevar pastāvēt bet atbalsta. Atbalsts mēdz būt dažāds – to mēdz sniegt gan pašvaldība, gan privāti atbalstītāji. Rīgā vienīgais “nextbike” atbalstītājs jau trešo sezonu būs “Lidl Latvija”. Mūsu vērtības sakrīt – lai labi dabai un labi cilvēkiem. Priecājamies, ka arī mūsu darbinieki ik dienu ar lielu entuziasmu izmanto iespēju Rīgā 2 stundas bez maksas braukt ar “nextbike” gan ceļā uz darbu, gan atpūšoties,” saka Antra Birzule, “Lidl Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.

 

1. Nepiespiests sports un slaida figūra

Jebkuras fiziskās aktivitātes pēc garās ziemas nāk par labu ķermenim, un braukšana ar velosipēdu ir lielisks veids, kā apvienot pārvietošanos pa pilsētu un vienlaikus, pat pārāk neaizdomājoties par to, nedaudz pasportot. Riteņbraukšana ne tikai piedod formu kāju un sēžas muskulatūrai, dedzina kalorijas, bet arī uzlabo sirds veselību un samazina kaitīgā holesterīna līmeni asinīs. Neliela fiziskā slodze uzlabos arī miegu.  Pārvietojoties ar “nextbike LV”, velosipēdisti Rīgā 2023. gadā kopumā ir nodedzinājuši 5,7 miljonus kaloriju. Šogad mūsu mērķis ir nodedzināt 6 miljonus!

 

2. Nesēdi sastrēgumos un nemaksā par stāvvietu

Jau pierasto sastrēgumu laikā ar velosipēdu vēlamajā galamērķī, īpaši, ja tas ir pārdesmit minūšu attālumā, visticamāk, nonāksi daudz ātrāk, nekā nīkstot automašīnā un meklējot stāvvietu, par kuru vēl nāksies krietni samaksāt. Uzlabojoties pilsētas veloinfrastruktūrai, palielinās iespēja, ka savu nepieciešamo mērķi sasniegsi ātrāk, patīkamāk un beigās ietaupīsi naudu.

 

3. Paņem un atstāj, kur vēlies, nestresojot par zagļiem

Salīdzinājumā ar personisko velosipēdu, “nextbike LV” sniedz daudz lielāku sirdsmieru – nav jāsatraucas par tā drošu pieslēgšanu un novietošanu, kamēr baudi kino vai esi aizbraucis uz teātri. Nav jādomā par tā uznešanu uz piekto stāvu un glabāšanu dzīvoklī.. “nextbike LV” bāzes stacijas ir novietotas pie visiem Rīgas “Lidl” veikaliem un daudzviet citur Rīgā.

 

4. Labi dabai

Velosipēds ir viszaļākais un videi draudzīgākais pārvietošanās veids – tas nerada nekādu piesārņojumu, neizmet atmosfērā nevienu gramu CO2. Atbildīgi braucot pa meža takām un jūrmalas liedagu, tas nenodara kaitējumu dabai, kā to bieži nodara motorizētie transporta līdzekļi.

2023. gada sezonā “nextbike LV” nomas velosipēdi Rīgā ripoja vairāk nekā 9,5 tūkstošus stundu un šajā laikā novērsa gandrīz 26,3 tonnu īpaši kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu pilsētas atmosfērā un rīdzinieku plaušās.

 

5. Nekādu remonta izmaksu

Ritenim  nepieciešama tehniskā apkope? Īsti labi nepārslēdzas ātrumi? Pārdūri riepu? Aizmirsti visus šos jautājumus un rūpes, lietojot nomas velosipēdu.  Vienkārši  paņem nākamo “nextbike LV”  riteni un brauc tālāk. Mēs parūpēsimies par remontiem.

 

6. Kvalitatīva un droša laika pavadīšana

Brauciens ar velosipēdu ļauj lēnāk izpētīt gan jau pierastos pilsētas maršrutus, gan labāk izzināt pilsētas apkārtnes, satikt un iepazīt jaunus cilvēkus. Sēžot automašīnā vai traucoties ar stāvdrāzi, to izdarīt ir daudz grūtāk. Brīvdienu izbrauciens ar “nextbike LV” velosipēdiem var izvērsties par lielisku piedzīvojumu kopā ar draugiem vai ģimeni, neatkarīgi no tā, ka visiem varbūt nemaz nav sava velosipēdu, jo tieši tam ir domātas mūsu velo nomas. Svarīgi arī atcerēties, ka velosipēdi braucējiem ir daudz drošāki par stāvdrāžiem, kuru lietotāji aizvien biežāk iekuļas smagās traumās.

 
Patika? Lasi arī tupmāk, atzīmē
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 15 + 3 =
 »
Top.LV