Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Plāno būvēt veloceliņu no Vecāķiem līdz Lilastei

Ziņa publicēta: 02.10.2017 22:31
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstījusi ieceri būvēt veloceļu no Vecāķiem līdz Lilastei. Tas plānots maršrutā Vecāķi - Kalngale - Garciems - Garupe - Carnikava - Lilaste no Saulgriežu ielas Rīgas teritorijā līdz atpūtas kompleksam "Medzābaki" Lilastē, Carnikavas novadā.
Veloceļš iecerēts 20 kilometru garumā. Lai nodrošinātu tā sasaisti ar Rīgas ielu tīklu, nepieciešams veikt veloceliņa turpinājuma projektēšanu un izbūvi Rīgas teritorijā no pilsētas robežas līdz Kāpu prospektam un/vai Saulgriežu ielai aptuveni 420 metru garumā Rīgas pašvaldībai piederošā zemes gabalā, kas ietilpst dabas parkā "Piejūra".

Veloceļu plānots izbūvēt ar cieto segumu 2,5-3 metru platumā, ar apgaismojumu, ceļazīmēm un atpūtas laukumiņiem. Veloceļu aptuveni 18,5 kilometru garumā paredzēts virzīt pa esošiem ceļiem un takām, informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons. Kopumā veloceļa izbūvei nepieciešamā zemes platība ir aptuveni 8,5 hektāri, t.sk., Rīgas pašvaldības teritorijā - 0,12 hektāri, un pārējā daļa - Carnikavas novadā.

2015.gadā tika izbūvēts veloceļa Mežaparks - Vecmīlgrāvis turpinājums Vecmīlgrāvis - Vecāķi 4,5 kilometru garumā. Veloceļš izveidots līdz Atlantijas ielai un tālāk seko velomaršruts līdz pat jūrai pa ietvi, kur ir uzlabots segums un nolīdzinātas apmales. Veloceļi tagad ir apvienoti vienā garā maršrutā, kas ļauj velosipēdistiem no pilsētas centra nokļūt līdz pilsētas pludmalei Vecāķos.

Galīgais lēmums par būvniecības ieceri vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Patika? Lasi arī tupmāk, atzīmē
:: Rīdzinieks 2017.10.03 00:41 Rīgas domes sēdē lems TIKAI par 420 metru veloceļa izbūvi Rīgas teritorijā pie pilsētas robežas, bet atlikušos 20 km no Rīgas robežas līdz Carnikavai būvēs Carnikavas pašvaldība. Relīze uzrakstīta UH AH nu tik Rīga būvēs, bet čiks vien ir.. ar Rīgas veloprojektiem. Būs kārtējiem 400 metri mežā satiksmes departamenta atskaitēm, kaut kur pilsētas nomalē, kur brīvdienās vizināsies daži riteņbraucēji, bet Rīgas centrā kur ikdienu brauc simtiem cilvēku ar riteņiem nekas netiek darīts!
:: Rīdzinieks 2017.10.03 00:35 https://www.carnikava.lv/jaunumi/20-attistiba/2223-uzsakta-sabiedriska-apspriesana-velocelinam-vecaki-lilaste
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 14 + 3 =
 »
Top.LV