Par projektu|Preses relīzēm|Reklāmas iespējas
Seko mums:
Draudzīgs velosipēdistam
Nedraudzīgs velo
Viņi palīdz velo zagļiem!
 Meklēšana:
 

Aktuālā aptauja
Kurās Rīgas centra ielās vajag velojoslu?
Brīvības
Čaka/Marijas
Valdemāra
Elizabetes
Lāčplēša
Stabu
Visās minētajās
Nevienā
Cits variants (ierakstiet komentārā)
 
(varat balsot reizi dienā)
aptaujas rezultāti »
iesaka veloriga.lv


Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejsVelosipēdu muzejs Krievijā!

 
 Nedrošo konstrukciju statīvu tirgotāji palīdz velo zagļiem!

Pieaugot velosipēdistu skaitam, uzradušies arī daudzi velostatīvu tirgotāji. Kas būtu labi, ja vien to piedāvājumā pārsvarā nebūtu nedrošie - lētie, sprīdi vai nedaudz augstāki rata turekļi, ko riteņbraucēji dēvē par "šķīvju žāvētājiem" un kas paredzēti vien rata, ne velosipēda rāmja pieslēgšanai. Arī pircēji - namu apsaimniekotāji, kafejnīcu īpašnieki utml. - īpaši neiedziļinās statīvu funkcionalitātē, viņus interesē vien zemā cena. Tādējādi tiek radīti apstākļi velosipēdistu vieglai apzagšanai.

Problēma tā, ka cilvēki pamatā ir apzinīgi, nesen sākuši braukt, vēl nav apzagti un tāpēc nezina, kā riskē, pavirši pieslēdzot velosipēdu.

Ja, piebraucot pie veikala, kafejnīcas vai cita galamērķa, iesācējs velosipēdists redz statīvu, tad daudz nedomājot, novieto kā statīva konstrukcija pieļauj, pieslēdz savu braucamo kā var. Ja statīvs paredzēts vien priekšējā rata iestutēšanai, pieslēdz to. Zaglim, lai nomontētu velosipēdu no pieslēgtā priekšējā rata, vajag vien kādas 7-15 sekundes. Sekas: īpašnieks itkā droši statīvā pieslēgtā velosipēda vietā atrod vien priekšējo ratu. Vai aizmugurējo, arī to var ātri nomontēt. Un šādos gadījumos nekāda apsardze vai videonovērošana nelīdzēs.

Internetā atrodami ļoti daudzi šādas velosipēdu zagšanas piemēri.

  

Protams, grēko arī paši braucēji, lietojot lētus, nedrošus saslēgus, vai pat bieži atstājot velosipēdu nepieslēgtu. Izplatīts mīts: "kas tad man to riteni zags. Tas jau vecs (padomju laika), neko nemaksā". Bet zog! Narkomāniem der arī lēta prece, ja to var paņemt bez liekām pūlēm un kaut par lēto pārdot krāmu uzpircējiem, kas pirms pārdošanas samaina divriteņu detaļas tā, ka saimnieks nozagto vairs neatpazīst. Velosipēdu īpašniekiem der atcerēties, ka nozagtā (pat šķietami nevērtīgā) braucamā vietā nāksies iegādāties jaunu un tās jau būs nepatīkamas, neplānotās izmaksas.

Mēs cenšamies izglītot braucējus par to, ka divritenis pie statīva vienmēr jāpieslēdz pie rāmja un vēlams vienlaikus arī pie abiem ratiem (lietojot divas slēdzenes). Lai to darītu, jābūt atbilstošas konstrukcijas statīvam. Visdrošākie ir visdažādākā dizaina apgriezta U-veida vismaz 60 cm augsti statīvi. Drošu velostatīvu vadlīnijas skatāmas ŠEIT. Skatiet arī sadaļas Draudzīgs velosipēdistam un Velosipēdu drošība.

Aicinām tirgotājus izņemt no sava sortimenta nedrošo konstrukciju "statīvus".

Aicinām atbildīgi attiekties pret velosipēdu īpašniekiem! Nepakļaut tos velosipēda nozagšanas riskam!

Velosipēdu īpašniekus aicinām nelietot nedrošas konstrukcijas statīvus. Ja nav citas iespējas, slēdziet savus braucamos kaut pie ceļa zīmju stabiem vai kokiem. Un noteikti, lai pieslēgts ir velosipēda rāmis, tas satur visas vērtīgākās detaļas.

Kontaktu forma
* Vārds, Uzvārds:
* e-pasts:
   Lauka nosaukums:
   Dokuments:
ziņas teksts:
:: Kāda starpība? 2013.07.12 11:29 Irīces jau nemaz nav domātas velo drošībai, bet gan velo novietošanai. Tikpat nedroši ir pārpublicēt citu mājaslapu saturu to nesaskaņojot. Nezinu cik tas ir likumiski, bet pieklājīgi tas noteikti nav. Veiksmi biznesā, velo-šmelo "draug"! ;)
:: Ieva Saulīte 2013.07.12 17:27 "Irīces jau nemaz nav domātas velo drošībai, bet gan velo novietošanai" - interesanti - kur tad Latvijā vispār ir tādas vietas, kur šādi statīvi, pie kā nevar pieslēgt, būtu vajadzīgi??? Labi, ka kāds par to visu domā!
:: Klaburcūka 2013.08.19 13:53 Šādi statīvi lieliski der iekštelpās - birojos, lai darbiniekiem velo nav jāliek kaudzē (aizdomājos par to ik reizi, kad, lai tiktu pie sava braucamā, man jāpārvieto divi trīs kolēģu divriteņi).
Tavs komentārs:
Vārds, Uzvārds:*
e-pasts:* (netiek publicēts)
Aprēķiniet: 11 + 3 =
 »
Top.LV