Kā pareizi pieslēgt velosipēdu. Statīvu veidi un video!
Saulkrastu velosipēdu muzejs
Velosipēdu muzejs Krievijā!
Satrauc velosipēdistu, gājēju un autobraucēju savstarpējās attiecības
Ziņa publicēta: 14.08.2007 18:56
Jānis Birks: 2007. gada pirmajā pusgadā satiksmes negadījumos cietuši 37 velobraucēji, bet 1 gājis bojā (salīdzinoši 2006. gada pirmajā pusē – 29 ievainoti, 2 gājuši bojā).
''Pilsētas satiksme ir kā pulksteņa mehānisms, kura ritmiska darbība atkarīga no katra elementa, šajā gadījumā no velosipēdistu, autobraucēju un gājēju savstarpējās cieņas'', tā šodien preses konferencē, kas veltīta šomēnes uzsāktajai satiksmes dalībnieku saticības akcijai pauda Rīgas domes Satiksmes departamenta Starptautisko projektu un velosatiksmes nodaļas vadītāja Olita Sproģe.
Rīgas mērs Jānis Birks vērsa mediju uzmanību dramatiskajai ceļu satiksmes negadījumu statistikai, saskaņā ar kuru Šajā pusgadā cietuši 37 velobraucēji, bet 1 gājis bojā (salīdzinoši 2006. gada pirmajā pusē – 29 ievainoti, 2 gājuši bojā).
''Septembrī vairākkārt pieaug satiksmes intensitāte un avāriju skaits pilsētā, jo bērni atgriežas no brīvdienām laukos un ir neuzmanīgāki, tādēļ aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem šajā periodā, kā arī vecākiem informēt bērnus par satiksmes drošību'', brīdina Olita Sproģe.
Veikalu tīkla ''FANS'' vadītājs Pauls Stēga, informēja par veikalu tīklā novēroto tendenci: ''Šajā gadā velosipēdu veikalu tīkls ''FANS'' rīkoja īpašu drošības akciju, kurā visiem velosipēdu pircējiem tika dāvinātas ķiveres. Bijām pārsteigti, ka vairāki pircēji atteicās pat no bezmaksas ķiverēm un vajadzēja pielikt lielas pūles, lai pārliecinātu par drošības nepieciešamību, lai sevi pasargātu no smagām traumām. Ziemā, pērkot ziemas sporta veidu inventāru, cilvēkiem pašsaprotama liekas arī ķiveres iegāde, bet vasarā, pērkot velosipēdu, tikai retais iedomājas par drošības aprīkojumu, kaut gan braukšana ar velosipēdu pilsētā ir ne mazāk bīstama. Kā sociāli atbildīgs uzņēmums esam gatavi arī turpmāk iesaistīties sabiedrības informēšanā drošības jautājumos.''
Savukārt velosportists, veloeksperts Juris Mikulens pievērsa uzmanību tam, ka cilvēki pārsvarā pērk kalnu velosipēdus, kuri pilsētas satiksmei nav piemērotākie – ikdienas lietošanai pilsētā vairāk piemēroti ir pilsētas velosipēdi. Viņš arī īpaši uzsvēra ķiveres un citu drošības līdzekļu kā signālierīces, atstarotāju un apgaismes ierīču lietošanas nepieciešamību.